Slakinglizard-netradiční malíř

31. května 2012 v 6:26 | Anne(já) |  Inspirativní osobnosti
Není nad to, dělat s někým rozhovor okolo třetí až čtvrté hodiny ranní. Netušili byste, že se z toho může vyvinout zajímavý pokec. Zvlášť, když člověk, s kterým si píšete je malíř, který se rozhodl namalovat 69 vagín Smějící se.

Není to tak dávno, co jsem na facebooku prostřednictvím jedné kamarádky spatřila první obrázek od tohoto umělce. Byl na něm Vitasaurus. Že nevíte, co je to Vitasaurus? Tak tady ho máte:
Od té doby jsem o tyhle obrázky nějak nezavadila. Až do chvíle, co jsem spatřila odkaz na nějaký článek na internetu o člověku, který se rozhodl namalovat 69 vagín. Ze zvědavosti jsem článek rozklikla, protože jsem pro každou pitomost a hle, všimla jsem si, že to je opět Slakinglizard alias Jan Gruml. Neváhala jsem a tentokrát jsem si jeho facebookovou stránku prohlédla důkladněji. A nestačila jsem se divit, jak úžasné výtvory jsem tam objevila. Vitasaurus byl sice vtipný, ale některé věci jsou doslova hypnotizující. Jako například Hypnotizér Smějící se:
Taky vás to hypnotizuje? A zároveň děsí? A zároveň rozesmívá? Tak takhle nějak působí téměř všechna dílka tohoto brněnského autora. Maluje různé příšerky, mimozemšťany, havěť. Záměrně zošklivuje skutečnost a přitom je v jeho díle cítit velká dávka nadhledu a vtipu.
Což takhle Suchý z nosa?
A co tě vlastně přimělo malovat vagíny?
Kdysi jsem o tom vtipkoval s kámoškou, jestli kreslit hlavy, nebo pohlaví. Po nějakém čase jsem to nadhodil na jednom fóru o kresbě. Nějaký pár mi tam začal dávat čočku, což rozčílilo první holku, která mi na popud toho rýpání poslala fotku. Nebral jsem moc vážně, že by se toho někdo chytl. Šlo mi spíš o názor. Ale ty fotky najednou fakt začly chodit.

Jak jsi se vlastně k malování dostal? Ty nemáš vystudovanou žádnou výtvarně zaměřenou školu, jestli se nepletu?
Ne, ne...Jsem samouk. Sice jsem byl přijat na pajdák na výtvarnou výchovu tady v Brně, ale nenastoupil jsem... Asi v roce 2007 jsem začal publikovat nějaké svoje prvotní kresbičky na netu. Měl jsem z toho bžundu a lidi to celkem bavilo. Já to začal brát víc a víc vážně a to mi vydrželo doteď.

Líbí se mi, že to má nějaký význam a nějaký příběh. A něco prostě jen vypadá ujetě. Třeba u Suchýho z nosa jsem se napřed málem pozvracela a pak upadla pod stůl Smějící se.
To byl takovej úlet. Jsem rád, že pobavilo. Proto to koneckonců dělám Usmívající se.

Jinak se mi líbí různé příšerky a strašidýlka.
Vždycky mám období, kdy kreslím buď opice, příšerky, nebo teď zrovna dělám motiv s žábama. Všechno jsou to takový náladovky.

To je tak asi jediná použitelná část našeho rozhovoru, který se odehrával až do čtvrt na pět ráno. Dozvěděla jsem se ještě spoustu zajímavých věcí, ale to, že nemá rád varhánky z horké vody na prstech asi čtenáře příliš nezajímá Smějící se
A jestli jsem i já přispěla do sbírky 69 vagín? To si pište, že ano. Jsem pro každou pitomost a tahle mi přijde obzvlášť ujetá. Prý má být hotová do 14 dní a bude to prý trochu sci-fi. Nechám se překvapit a možná ji sem taktéž časem přihodím. Byla jsem ujištěna, že je to jako malovat zátiší s ovocem a že mi potom výsledek může připadat nechutný Smějící se. Tak uvidím...
Jen víc takových lidí, co mají bláznivé nápady a nebojí se je realizovat... 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendulka Vendulka | 4. června 2012 v 10:56 | Reagovat

Joo, toho máš ode mě, co? :-D
Já ho sleduju snad už od roku 2008. Je perfektní a projektem 69 vagín si mě získal úplně. :-D  :-)

2 Anne Anne | E-mail | Web | 4. června 2012 v 12:54 | Reagovat

si piš :-D na facebooku se nikdy nic neutají :-D je skvělej...a i jako člověk dobře se s ním píše

3 classy evening dresses classy evening dresses | E-mail | Web | 31. října 2012 v 13:14 | Reagovat

I like the blog too much. Keep working on it.
http://www.threedress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama