Black Cat - výroba goth a steampunkových šperků

2. srpna 2012 v 16:48 | Anne(já) |  Inspirativní osobnosti
Opět jsem si dala za úkol vyzpovídat nějakého šikovného člověka, co něco vyrábí. Tentokrát mi padla za oběť výrobkyně krásných originálních šperků. A nejen šperků, ale i různých šitých doplňků právě ve stylu goth a steampunk. Až v průběhu rozhovoru jsem vlastně zjistila, že šperky nevyrábí sama Usmívající se. s kým je vyrábí se dozvíte po přečtení rozhovoru.


Jak tě napadlo začít si vyrábět vlastní šperky?
Všechno to bylo dílem mého vývoje a souhrou některých skutečností Mrkající. Když jsem v březnu 2011 po 4 letech zavírala z osobních důvodů svůj kosmetický salon, přemýšlela jsem, co dělat dál, kam se posunout. O výrobě šperků či bižuterie jsem neměla ani potuchy, vždyť jsem 11 let zasvětila nehtové modelaci, ale potřebovala jsem vyzkoušet něco nového, takže jsem si na netu sehnala potřebné vybavení a komponenty a s první várkou jsem začla zkoušet, co jsem schopná vytvořit.Vyrobila jsem několik typů naušniček pro sebe, pak přišel náramek......a dál už to šlo tak nějak samo Mrkající.

Tak na ty osobní důvody se ptát nebudu... A děláš ještě někdy nehtovou modelaci?
Nehtovou modelaci ještě čas od času dělám, ale už ne tolik... spíš se věnuji rozvíjení tvorby Black Cat Mrkající.

Dočetla jsem se, že vykládáš tarotové karty...to přišlo kdy?
Zájem o "nadpřirozené " věci mám v sobě od malička, a o Tarot jako takový jsem se začala zajímat přibližně před 15 lety, když jsem objevila v jednom knihkupectví sadu Tarotových karet. Začala jsem si shánět různé knížky o Tarotu, o původu, způsobech výkladu a jak tak všechno souvisí se vším, tak se k tomu přidal zájem o židovskou Kabalu, jednu dobu jsem studovala i Hebrejštinu, která mi opět rozšířila obzory a pomohla mi spoustu věcí dál pochopit.

Jak to vypadá, když k tobě někdo přijde nechat si vyložit karty?
Většinou mne kontaktují lidé, kteří potřebují pomoct s rozhodnutím, jak se posunout dál, zajímají je zdravotní problémy, láska a vztahy, práce... prostě běžné každodenní věci, které se týkají všech, ovšem ne každý je sám umí nějakým způsobem zvládnout... Měla jsem klientku, která na tom opravdu byla psychicky dost špatně, ale postupně se díky návštěvám u mně dávala dohromady, překonala nejenom problémy zdravotní, ale vyřešila konflikty především sama se sebou, protože tím si způsobujeme většinu našich problémů
Mrkající.

Takže je potřeba osobní kontakt? No a abych se dostala zpátky k šperkům...jaké techniky používáš pro jejich výrobu? A proč zrovna steampunk?
Určitě upřednostňuji osobní kontakt, tyhle věci na dálku bych řešit ani nechtěla...přijde mi to neosobní a mám ráda přímý kontakt s člověkem, který se potřebuje poradit o věcech, které je opravdu lépe řešit přímo z očí do očí Mrkající

Při výrobě šperků používám asi nejvíc ketlování, pro některé výrobky si odlévám kameny podle mé tajné receptury Mrkající. Další výrobní postupy už patří mezi kočičí tajemství Mrkající.

A nezabývám se pouze Steampunkem, já se spíš zaměřuji na výrobu těch gothičtějších a romantičtějších šperků... Steampunk má na svědomí můj přítel, který je velmi v těchto věcech vnímavý a šperky, které vyrábí jsou jasným důkazem toho, že mu jde jeho práce opravdu velmi dobře a daří se mu Mrkající.

On vyrábí šperky pro Black Cat?
Ano, většina věcí ve stylu Steampunk pochází od něj. V tomhle oboru se tak říkajíc našel, takže pracujem v Black Cat spolu... společně probíráme nápady, vybíráme materiál pro výrobu, společně vyrábíme...je to někdy hodně zábavné, když nás napadne stejný nápad a mezitím, co on vyrábí nový šperk, já se můžu věnovat třeba šití další sukně, kabelky nebo něčemu úplně jinému Mrkající.

Vůbec jsem nevěděla, že jste dva. A kočka, pochopitelně Smějící se. Chystáš v budoucnu nějaké novinky, či prodejní akce?
Zatím budeme se stánkem občas k vidění na nějakých akcích, určitě i na Black Cat Party Vol.4, kterou pořádám 27.10.2012 v brněnském klubu Melodka a aktuální informace jsou vždy dostupné na facebookové stránce Black Cat http://www.facebook.com/BlackCat.eshop a naše zboží je dostupné na e-shopu www.blackcatshop.cz , kam si Vás všechny dovolím pozvat a popřeji Vám krásné nakupování Mrkající.

Tímto bych chtěla slečně výrobkyni velice poděkovat za poskytnutý rozhovor a nákup u ní vám s klidným srdcem doporučit. Moje vlastní zkušenosti s ní jsou více než dobré (viz článek Šperky od Black Cat)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J@ckie J@ckie | Web | 2. srpna 2012 v 18:37 | Reagovat

oo, velice zajimavy rozhovor:)
sperky jsou nadherne! akorat nevim, jak bych je kombinovala.. a zamilovala jsem se do tech krajkovych rukavic.. ^.^

2 Anne Anne | E-mail | Web | 2. srpna 2012 v 18:41 | Reagovat

Jo, do těch já jsem se zamilovala taky...budu si je muset pořídit :-) na plesy budou boží...a ty saténový taky (škoda, že ty moje už se potrhaly)...

3 ysl shoes ysl shoes | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:03 | Reagovat

Q. What did the carpet say to the floor?
http://www.shoesgreat.com/

4 legalizaceslova legalizaceslova | 2. prosince 2012 v 7:56 | Reagovat

Jiný šperk zde:
http://legalizaceslova.blog.cz/1212/zasadne-zasadni-mail-z-me-samoty

5 bridal cocktail dresses bridal cocktail dresses | E-mail | Web | 19. dubna 2013 v 5:52 | Reagovat

A. One more crack like that and I'll plaster you!
http://www.threedress.net/

6 Renča Renča | Web | 2. září 2014 v 18:17 | Reagovat

[5]:Zajímavé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama