Rozhovor s milovnicí psů J@ckie

3. srpna 2012 v 15:26 | Anne(já) |  Inspirativní osobnosti
Doposud jsem do této rubriky dávala jen články o lidech, co něco tvoří, ale není to zdaleka všechno, co na lidech obdivuju. Jedním z takových lidí je i má kamarádka Marťa, která vystupuje na www.temer-o-vsem.blog.cz pod přezdívkou J@ckie. Tato ztřeštěná slečna se již od malička věnuje psům a její nadšení pro psí sporty se snad s věkem ještě zvyšuje. Ačkoli já sama mám doma psy, to, co ona dokáže s těmi svými bych nikdy nezvládla. Více se o této zkušené chovatelce psů dozvíte v rozhovoru.Vím, že svůj život zasvěcuješ především psům. Můžeš nám je představit?
Moji momentální smečku tvoří šedá kříženka, nápadně připomínající pumiho, Leya. Byla týraná, mám ji z útulku. Je u mě 4 roky. Dlouho běhala agility, poté začala zpomalovat a tak jsme začaly s dogdancingem, který ji hodně baví. Miluje potlesk Usmívající se...
Druhým psem je 7-měsíční border kolie Bond Draco Bohemia. Říkám mu Drak a vystihuje jej to. Zatím ho baví cokoliv. Chytá frisbee, nadšeně běhá agility, rád cvičí. Místo mozku balonek!A kdy vlastně to tvé nadšení pro psy začalo?
V mých 6 letech si taťka přivezl štěně hladkosrstého foxteriéra - Albu. Jako každé dítě jsem byla z pejska nadšená - až na to, že mě to nepřešlo Usmívající se. V mých 11 se Albuš narodilo štěně, Lili. S ní jsem pochopila základy komunikace se psem. Když Lilinku prodali, vyřvala jsem si psa, který mě bude narozdíl od naší trhlé foxlice poslouchat.. a tak přišla Leya a už to jelo.

Vím, že se věnuješ hodně psím sportům, jaké to jsou?
S Albou se věnovalo loveckému výcviku, ovšem tohle nebyla má práce. Já jsem začínala agility. Běhala jsem je s Ley, Albou, Jagou...a teď Drakem. Leya je největší talent na tanec se psem, jakého jsem kdy měla, ale to zas tak nebere mě. Zkoušela jsem se psy také stopy. Samozřejmě se všemi začínám poslušností. S Drakenem paseme ovečky na Vsetíně. Ráda bych si také zkusila záchranařinu, obrany a ušlapat nějaký ten dogtrek... Usmívající se


S Jagou? O té jsi ještě nepsala. Co je to za psa a jak jsi se k ní dostala?
Jaga byla rhodéský ridgeback mé kámošky. Bohužel na ni Dáša neměla tolik času, a tak jsem se věnovala výcviku já. Dnes je bohužel již prodaná, našlo se na ní DKK(dysplazie kyčelních kloubů).

To je škoda. Vím, že máš doma ještě další zvířata, jaká to jsou?
Mám menší stádečko ovcí a dvě kočky.

Přemýšlela jsi někdy o jiných zvířatech? A kolik bys chtěla mít v budoucnu psů?
Záleží na tom, kde budu bydlet, kolik budu mít peněz, ale představovala bych si takových pět, šest. Jinak miluju hlodavce: morčata, potkany... jenže k těm psům se mi to moc nehodí. Jinak je můj sen mít koně, jenže s šesti psy by na něj nebyl dostatek času, tak aspoň zase ovečky Usmívající se.

Wow, jak bys zvládala šest psů? Umíš si představit, jak mi z nich doma hrabe? Smějící se
UmímSmějící se Neříkám, že by mi nešvihlo z šesti saňařů... jenže on je rozdíl mít ma(la)muty nebo borderky... Usmívající se

Jo, malamutům nemusíš neustále házet balonek a vymýšlet zábavu Smějící se.
Znám lidi, co mají pět border a funguje jim to naprosto bezvadně Usmívající se.
A z malamutí povahy "nepotřebuju-tě,nech-mě" by hráblo mně Usmívající se.

A co bys nakonec ještě vzkázala čtenářům? Nějaká rada?
Život je od žít, ne od přežívat. Dělejte to, co vás dělá šťastnými! Ostatním se to líbit nemusí, oni nežijí váš život! Usmívající se

Děkuji velmi za rozhovor a doufám, že vás tato blogerka zaujala. Myslím, že na jejím blogu najdete spoustu rad, tipů... Dokumentaci jejích zážitků se psy... A hlavně kontakt pro případné dotazy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 J@ckie J@ckie | Web | 3. srpna 2012 v 15:43 | Reagovat

oo, krása! :P díky! ty bys reklamu urcite mohla delat spis xD

2 Anne Anne | E-mail | Web | 3. srpna 2012 v 15:44 | Reagovat

[1]: Co víš, třeba se tím někdy budu živit :-D

3 fake rolex for sale fake rolex for sale | E-mail | Web | 31. října 2012 v 14:31 | Reagovat

Q. Which is the longest word in the dictionary?
http://www.theirwatches.com/

4 RobertKeene RobertKeene | E-mail | Web | 29. listopadu 2017 v 17:00 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-tadalafil-5mg/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-tadalafil-5mg/</a>

5 MarfaZOON MarfaZOON | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 16:05 | Reagovat

Recovery face, pulling wrinkles without jabs and operations is available to everyone. Chemical elements remove components of old cells. Skin quickly is updated. A face without wrinkles and signs of acne. Essential improvement of the external appearance of the skin. Rejuvenation, lifting, removal wrinkles are guaranteed.
make chemical peeling started by German workers in the 19th century. Since then, innocuousness operations increased several times. Effect can get and domestic conditions. Skin becomes smooth and light, without wrinkles, redness.
<a href=http://chemicalpeel.in/what-does-chemical-peel-do-to-handle-with-your-skin-defects>what does a chemical peel do</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama