Dny města ve Valmezu

15. září 2013 v 18:48 | Anne |  Deníček
Omlouvám se, že tento článek bude vpodstatě velmi podobný předchozímu, ale mé zájmy jsou momentálně dost jednosměrné, tak se není čemu divit.
Bedlivě sledujeme facebookové stránky různých kapel a uskupení motajících se okolo Keltské noci a podobných akcí, tudíž nás dost potěšilo, že na Dnech města ve Valmezu vystoupí právě kapela Clamortis.
A nejen oni, celý den se potulovaly po náměstí skupiny šermířů, kejklířů, tanečníků... Ani nám nevadilo celodenní upršené počasí, byly jsme jedny z mála, které pod deštníky vydržely až do konce programu.

Atmosféru celé akce doplňoval dřevěný kolotoč s umně zamaskovaným motorkem uvnitř sudu :-D


Prvním bodem programu, který jsme viděly, byla nějaká ujetá pohádka. Já být dítě, tak nejspíš začnu koktat. A ani jako "dospělá" jsem v tom nějak nemohla najít smysl ani příběh. Zkrátka hromada krve a vnitřností. Název skupiny "šermu" jsem raději vytěsnila.


Představení s názvem Romeo a Julie v podání renesanční skupiny šermu už na tom bylo o mnoho lépe. Důkaz toho, že z tragédie lze udělat komedii. Stejná skupina pak předváděla ukázky boje. Válení se po zemi v tomhle mokrém počasí jsem jim skutečně nezáviděla.


Nejlepším vystoupením dne (když nepočítám kapelu) byli nejspíš kejklíři. Předváděli opravdu neuvěřitelné kousky popírající jakékoli fyzikální zákony.


Deštník byl včera naprosto nejlepším kamarádem (a meedovina). Nebo že by začaly z toho deště růst houby?


Jedním z očekávaných bodů programu bylo vystoupení historizující skupiny Huncfut.


K vidění bylo i představení hulánů se svými skvěle zvládnutými koňmi.


V odpoledním programu mimo jiné vystoupila i skupina zabývající se dobovými tanci.


A zlatým hřebem tohoto progrmu byla samozřejmě kapela Clamortis. Bylo zvláštní v jeden den slyšet stejné písně poprvé akusticky a podruhé s bicími a elektrickou kytarou. Nemůžu si pomoct, líbí se mi obě varianty.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama