Úvod k tvůrčímu psaní

4. října 2013 v 12:05 | Anne |  Tvůrčí psaní
V pátek se budu do školy nejspíš těšit!!!

Kdo chodí na UPOL, nejspíš ví, jaký boj je si ve STAGu ukořistit nějaký zajímavý předmět dřív, než se naplní jeho kapacita. Většinou se musím smířit s tím, že ostrouhám, ale tentokrát mi to vyšlo. Už po prvním semináři tvůrčího psaní jsem přesvědčená, že tohle ještě bude zábava. A vůbec mi nevadí, že budu muset z postele i v pátek a ještě k tomu poměrně brzy.

Zatím jsem se nedozvěděla nic světoborného, úvodní seminář byl spíš organizační, ale postupem času bych chtěla zveřejňovat některé poznatky a taky svá dílka napsaná pod odborným vedením. Myslím si, že by to některé autory mohlo zajímat a dost možná jim i pomoct, ačkoli vyučující striktně sdělil, že nás nemůže naučit psát, spíše nás může nějakým způsobem nasměrovat a pomoct nám zjistit, jestli na to máme nebo ne. Jedna myšlenka dnes pronesená mi ale přesto utkvěla v paměti.
"K tomu,abys mohl psát, se nejdřív musíš naučit číst."
O trochu méně potěšující už je fakt, že za touto myšlenkou následoval dlouhý seznam doporučené četby na kterou v žádném případě nebudu mít čas.

Do příště si máme přinést naši oblíbenou knihu, nebo nějaký text, který násoslovil, vybrat si jeho část a krátce popovídat o tom, proč jsme si právě tento text vybrali a čím k nám promlouvá. Dále máme v průběhu semestru zpracovat esej nebo fejeton a později i povídku. Ačkoli mám trochu obavy z negativních recenzí mých kolegů, přijímám to jako výzvu. Třeba mi to opravdu v něčem pomůže a dá alespoň nějaký nový náhled na celou moji tvorbu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama